YENİ CALGON 2Sİ1 ARADA

Bugüne kadar makinenizi kireçten koruyan Calgon, şimdi hem koruyor hem de makinenizi temiz tutuyor. Yeni Calgon 2si1 Arada, makinenizde kirecin birikmesini engelliyor ve kirlerin makineden atılmasına yardımcı oluyor.

Çamaşır makineniz Calgon 2si1 Arada ile kir ve kirece karşı koruma altında!

Test için su çevrimiçi

ŞEHRİNİZDEKİ
SU NE
KADAR KİREÇLİ?

visit

Calgon Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Kirece karşı korumada en iyi sonucu elde etmek için her yıkamada ve her sıcaklıkta Calgon kullanmalısınız. Calgon için tavsiye edilen miktarı makinenizin ana yıkama gözündeki deterjanınızın üstüne ekleyiniz. Makineniz su almaya başlar başlamaz Calgon hemen etkisini gösterecektir.

Lütfen aşağıdaki listeden seçiniz.

Çamaşır makinemde kir birikir mi?


Evet. Çamaşır makineniz dışarıdan temiz görünebilir fakat kir, kireç ve deterjan artıkları makinenin içinde göremediğimiz yerlerde; mesela tamburun arkasunda, filtrenin ya da boruların içinde birikir.

BACK TO TOP

Çamaşır makinemi kir ve kirece karşı nasıl korurum?


Calgon 2si1 Arada kullanarak makinenizi hem koruyup hem temiz tutabilirsiniz. Böylece makinenizin performansı hep ilk günkü gibi mükemmel kalır.

BACK TO TOP

Sert su nedir?


Sert su, yüksek miktarda kalsiyum, magnezyum ve diğer çözünmeyen mineraller içeren sudur. Sert su ısıtıldığında içinde bulunan kalsiyum ve magnezyum kirece dönüşür. Evinizdeki suyun sertliğini çaydanlık ve su ısıtıcınızda biriken kireçten anlayabilirsiniz.

BACK TO TOP

Kireç nedir, kireçli su neden makineme zarar verir?


Kireç, sudaki kalsiyum ve magnezyum minerallerin çeşitli etkenlerle birleşip birikmesiyle oluşan çökeleğe verilen isimdir. Kireç, çamaşır makinesinin hayati parçaları ve çamaşırların üzerinde birikir. Sudaki kireç, makinenizin tambur, keçe, hortum, pompa motoru ve eğer makineniz suyu kendisi ısıtıyorsa, rezistans ve sıcaklık sensörü gibi pek çok hayati parçası üzerinde birikir. Bu parçaların etkin çalışmalarını engeller. Bir süre sonra makinenizin ilk günkü gibi yıkamadığını, garip sesler çıkarıp sarsıldığını görürsünüz. Makinedeki pek çok bozulma, kireç birikmesi kaynaklıdır.

BACK TO TOP

Calgon nasıl çalışır, neden Calgon kullanmalıyım?


Calgon her yıkamada kirece neden olan iyonların suda asılı halde kalmasını sağlar ve bu iyonları etkisiz hale getirir. Böylece sert suyu yumuşatmış olur. Bu sayede çamaşır makinenizi ve çamaşırlarınızı kirecin zararlı etkilerinden korumuş olursunuz.

BACK TO TOP

Calgon’u sadece makinemi korumak için mi kullanmalıyım?


Calgon suyu yumuşatarak makinenin tüm hayati parçalarını sudaki kirecin zararlı etkilerinden korur. Bunun yanında Calgon, çamaşırlarınız için de çok faydalıdır.
Sudaki kireç çamaşırlarınızın dokularına işleyerek onların sertleşmesine neden olur. Çok kez yeni aldığınız kazaklarınızın 1-2 yıkamadan sonra ilk günkü yumuşaklığını korumadığına rastlamışsınızdır. Bununla beraber sudaki kireç, renkli çamaşırlarınızda solmaya, beyaz çamaşırlarınızda grileşmeye yol açar. Calgon kullanarak sudaki kirece neden olan tüm iyonları etkisiz hale getirecek, makinenizle beraber çamaşırlarınızı da korumuş olacaksınız.

BACK TO TOP

Calgon’u ne sıklıkta kullanmalıyım?


Calgon’u her yıkamada bulunduğunuz şehrin su sertliğine uygun miktarda kullanmalısınız. Calgon, her çamaşır yıkayışınızla makinenizde dolaşan sudaki kireci etkisiz hale getirir ve makinenizi korur. Calgon kullanarak makinenizi uzun yıllar ilk günkü yıkama performansı ile kullanırsınız.

BACK TO TOP

Calgon’u ne miktarda ve nasıl kullanmalıyım?


Türkiye’nin her yerinde sular kireçlidir. Fakat Türkiye’nin her bölgesinde suların kireçlilik seviyesi farklıdır. Bu nedenle bulunduğunuz şehrin gerektirdiği kadar Calgon kullanmalısınız. Örneğin, çok veya ileri derecede kireçli su bölgesinde yaşıyorsanız, 1 tam ölçek Calgon kullanmalısınız.
Calgon’u doğrudan çamaşır makinenizin ana yıkama gözüne ekleyin.BACK TO TOP

Calgon hangi şartlarda kullanılabilir?


Calgon, tüm programlarda, tüm kumaşlarda ve her sıcaklıkta kullanılmak üzere üretilmiştir. Calgon’u sadece çamaşır makinelerinde kullanmalısınız.

BACK TO TOP

Soda bazlı kireç önleyiciler de Calgon gibi etkili değil midir?


Calgon, lider makine üreticilerinin önerdiği tek kireç önleyicidir. Soda bazlı kireç önleyiciler yarım koruma sağlar. Yapılan araştırmalar, Calgon’un tam koruma sağladığını göstermektedir.

BACK TO TOP

Deterjanlarda da sudaki kireci önleyici maddeler yok mudur?


Her deterjan ortalama %10 oranında kireç önleyici maddeler içerir. Fakat deterjanların içindeki bu maddeler sudaki kireci makinenizi korumaya yetecek kadar yumuşatamaz. Bu nedenle, her yıkamada gereken miktarda Calgon kullanmalısınız.

BACK TO TOP