CALGON ETKİSİ

Calgon Etkisi

Modern yaşamın olmazsa olmaz kurtarıcıları arasında yerini alan çamaşır makineleri, sağladığı sayısız avantaj ile öne çıkar. Çamaşırlarınızı farklı ayarlarda etkili şekilde temizler. Hem zaman hem de enerji tasarrufu sağlamakla beraber giysilerinizin ömrünü de uzatır. Çamaşır makinesi kullanımı sayesinde giysilerinizi yıkamak için fiziksel efor harcamak zorunda kalmazsınız.

Biriken giysileri makinenize atarak kısa sürede tertemiz çıktığını görürsünüz. Elde yıkama devrini ortadan kaldırarak elle sıkma ya da ovalama ihtiyacına da son veren çamaşır makineleri, yıkama ayarına göre otomatik yıkama yapar. Neredeyse hiç emek harcamadan kıyafetlerinizdeki lekelerle vedalaşabilirsiniz. Çamaşır makinelerinin uzun ömürlü ve verimli çalışmasını destekleyen Calgon kireç önleyici ürünleri ile hem kıyafetlerinize hem de makinenize hak ettiği değeri verebilirsiniz.

Calgon ile Kireç Problemine Son

Kıyafetlerin temizlenmesinde rol oynayan çamaşır makineleri bakıma ihtiyaç duyar. Zira makine her yıkama yaptığında suyun içerisindeki kireç, makinenin önemli kısımlarında birikir. Siz her ne kadar fark etmeseniz de tambur, borular ya da filtre gibi makinenin önemli kısımları kireçten dolayı zarar görür.

Peki bu hayati kısımlarda biriken kireç neye sebep olur? Maalesef ki makinenizin düşük performans sergilemesine yol açar. Beraberinde kötü koku sorunu ile de karşılaşabilirsiniz. Makinenizden tam performans almak istediğinizde çözümü Calgon’da bulabilirsiniz.

250 ve 750 g seçenekleri bulunan Calgon Kir, Pas, Kireç ve Koku Önleyici 4'ü 1 Arada Ultra Konsantre Toz, makinenize gereken korumayı sunar. Daha uzun ömürlü olmasını destekler. Bu noktada ürünlerden tam anlamıyla verim alabilmek için Calgon Toz’un miktarını, yaşadığınız şehirdeki suyun kireç oranına göre belirlemelisiniz.

Kireç ve kireçten kaynaklanan sorunların önüne geçmek için makinenin deterjan gözüne çok sert kireçli sular için 38 g Calgon Toz kullanımı önerilir. Sert kireçli sular için 25 g ve yumuşak ya da orta kireçli sular için 13 g yeterli görülür.

15’li ve 40’lı seçenekleriyle Calgon Kir, Pas, Kireç ve Koku Önleyici 4'ü 1 Arada Tablet kullanımı için ise tableti folyosundan çıkarıp deterjandan sonra deterjan gözüne koyun. Sıvı deterjan kabı olan makinelerde tableti direkt tamburun içine yerleştirebilirsiniz.

Kireçli Suyun Çamaşır Makinenize Etkileri

Çamaşır makinenizin görünürde gayet temiz olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak makinelerin düşmanı kireç, sizin göremeyeceğiniz yerlerde birikmiş olabilir. Kireç oluşumunun en fazla olduğu bölgelerden olan rezistans, makinelerin çalışması için gerekli. Zira istenilen sıcaklık seviyelerinin elde edilmesinde rol oynar. Çamaşır makinesi temiz yıkamıyor sorunu ile yüzleşiyorsanız, sebebi kireç olabilir.

Su ısıtma görevini yerine getiren rezistanslar, kireçlendiğinde daha fazla enerji harcamak zorunda kalır. Bu durum makinenizin istenilen seviyede performans göstermesinin önüne geçmekle beraber artan elektrik tüketimi ile karşılaşmanıza yol açabilir. Rezistans dışında kireç sorununu kazan ve makinenin kapağında da görebilirsiniz. Sert suyun temas ettiği bu bölgelerde biriken kireç, makinelerde istenilen hijyenin sağlanmasının önüne geçer. Ayrıca kötü koku sorununu da deneyimlemenize neden olur.

Hem çamaşır makinenizi uzun süre kullanabilmek hem de etkili temizlik sonuçları elde etmek için Calgon’un çamaşır makinelerine özel geliştirilen ürünlerini kullanabilirsiniz. Toz ve tablet formdaki Calgon kireç önleyici çeşitleri ile makinenize gerekli bakım desteğini sunabilirsiniz.

Çamaşır Makinenizin Ömrünü Uzatan Koruma

Çamaşır makinenizin ömrünü uzatmak için dikkat edebileceğiniz pek çok etken bulunur. Uzun süre kullanıldığından diğer eşyalar gibi bakıma ihtiyaç duyan makineler, özellikle kullanılan suların kireç içermesinden dolayı zaman içerisinde zarar görür.

Calgon makine kireç önleyici seçenekleri çamaşır makinelerinin ilk günkü performansını koruması için gereken desteği sağlar. Düzenli bir şekilde, özel olarak geliştirilen çamaşır makinesi kireç önleyici ürünlerini kullanarak makinenin kısa sürede bozulmasının önüne geçebilirsiniz.Makinelerinizin uzun ömürlü olması için mutlaka bakımlarını yapmaya özen göstermelisiniz. Makinenizi korumak için geliştirilen Calgon 4’ü Bir Arada, makinenizin her yıkamada yüksek performans sergilemesini sağlar ve temiz kalmasına yardımcı olur.

Daha Temiz Sonuçlar için Calgon

Suyun sert olması, kalsiyum, magnezyum ve kireç miktarının yüksek olduğu anlamına gelir. Bu sertlik ise mekanizmalara zarar verir; işlev ya da ısı kaybına neden olur. Makinelerin sürekli çalışması demek iç kısımlarının da sürekli olarak kirlenmesi anlamına

gelir. Makinelerin bakımı için deterjan gözündeki, kazandaki, kapaktaki ya da lastiklerdeki kireci temizlemelisiniz.

Daha temiz ve etkili sonuçlar için Calgon Kir, Pas, Kireç ve Koku Önleyici 4'ü 1 Arada Ultra Konsantre Toz veya Tablet’i kullanabilirsiniz. Yenilenen formülü ile dikkat çeken ürünler, makinenizin uzun ömürlü olmasını içerisindeki aktifler sayesinde sağlar.

Makine içerisindeki kireç, pas ve kirin yanı sıra kötü koku oluşumu ile de savaşır. Sonuçta ise makineniz %100 performans ile çalışır ve ömrü uzar. Kıyafetleriniz ise makineden tertemiz çıkar. Calgon’u her yıkamada kullanarak arzuladığınız sonuçları elde edebilirsiniz. Ürünleri çamaşır makinenizin deterjan gözüne ekleyebilirsiniz.İstenmeyen durumlarla karşılaşmamak için Calgon tarafından geliştirilen ürünlere yönelebilirsiniz. Kireç önleyici özelliği bulunan ürünler sayesinde makinenizi korurken aynı zamanda makinenizin ilk günkü gibi %100 performansla çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ürünleri kullandıktan sonra ise çocukların erişemeyeceği bir yerde muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca yiyecek ve içeceklerle bir arada saklamamalısınız.

Temizliği yorucu olmaktan çıkaran çamaşır makinenize Calgon desteği sunmak için ürünlerimize göz atabilirsiniz. İlk yıkamadan itibaren kullanarak kireç, kir, pas ya da kötü koku sorununa son verebilirsiniz.