SIKÇA SORULAN SORULAR

 

 

1. Calgon ne işe yarar?

Calgon ürünleri, makinenizi her yıkamada güçlü ve temiz tutar. Calgon 3ü1arada formulündeki aktifler sayesinde, çamaşırlarınızı yıkadığınız suyunuzu yumuşatır ve böylece kireçtaşı oluşumunu önler. Calgon, çamaşır makinesinde kir birikmesini engeller. Makinenizi tamamen temiz tutar ve kötü kokuları engeller.

2. Calgon'u tüm çamaşır ve tüm tekstil ürünlerinde kullanabilir miyim?

Evet. Tüm Calgon ürünleri, tüm deterjanlarla ve her türlü çamaşırla kullanım için özel olarak tasarlanmıştır, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Renkleri soldurmaz, çamaşırlara zarar vermez.

3. Calgon'u çamaşır makinemde nereye koymalıyım?

Tüm Calgon ürünleri, çamaşır makinenizin deterjan çekmecesine yerleştirilmelidir. Bu, ürünün makinenin gizli, gözle görünmeyen kısımlarında bile etkili olmasını sağlar.

4. Calgon nasıl kullanılır?

Makinenizin deterjan çekmecesine önerilen miktarda Calgon ekleyin. Çamaşır makinenizi çalıştırmaya başladığınız anda Calgon da etkisini göstermeye başlar. Çamaşır makinenizi kireçten ve artıklardan en iyi şekilde korumak için her yıkamada Calgon kullanın.

5. Calgon ürünlerini her yıkamada kullanmak zorunda mıyım?

Evet. En etkili makine temizliği için Calgon her yıkamada kullanılmalıdır.

Calgon'un formülünde bulunan aktif bileşenler, kireç oluşumunu ve kirlerin makinenize yapışıp kalmasını engeller. Calgon'u her yıkamada kullanırsanız, makineniz her zaman temiz kalır. Performansı yüksek en iyi şekilde çalışmasını sağlar. Çamaşır makinenizin ömürünü uzatır. Calgon kireç oluşumunu önler ve suyunuzu yumuşatarak çamaşırınızı korur!

6. Calgon tablet çamaşır makinesinde nasıl kullanılır?

Çamaşır makinenizdeki deterjan gözüne, deterjanınızın üzerine 1 tablet koyabilirsiniz. Bu sayede Calgon'un içerisindeki kir ve kireç önleyici aktifler, çamaşır makinenizi çalıştırdığınız an itibari ile devrey girer, makinenizde ulaşamadığınız yerleri bile temizler. Calgon kireç önleyici tablet görevinin yanı sıra, makinenizde oluşan kirlerin de makinenize yapışıp kalmasını engeller. Makinenizi hem temiz tutar hem de ömrünü uzatır.

7. Calgon toz ne kadar koyulmalı?

Bulunduğunuz ildeki suyun kireç seviyesine Calgon paketleri arkasında bulunan haritadan bakabilirsiniz. Suyunuzdaki kireç yoğunluğuna göre Çamaşır makinenizin deterjan çekmecesine Calgon toz dökebilirsiniz.

8. Çamaşır makinemdeki kireci nasıl temizlerim?

Her yıkamada makineniz içerisinde kireç oluşur, zamanla makineizde rezistans, tambur gibi hayati parçaları sarar ve çalışmasını engeller. Kirecin birikmesi makinenizin bozulmasına, fazla ısınmasına ve tamburun dönmemesine sebep olabilir. Siz gözle göremezsiniz ama kireç tüm makinenizi ele geçirir. Bunu engellemek zor değil. Her yıkamada Calgon kullanın. Formülündeki kireç önleyici aktifler makinenizde kireç oluşumunu engeller, makinenizin parçalarında kireç birikmez, kireç kaynaklı bozulmalarla karşılaşmazsınız.

9. Calgon tableti kullanmadan önce paketinden çıkarmalı mıyım?

Evet. Poşet çözünür değildir. Tabletleri çamaşır makinenizin deterjan çekmecesine koymadan önce çıkarılması gerekir.

10. Suyumun kireç seviyesini nasıl öğrenebilirim?

Aşağıdaki işaretler, suyunuzun sert olduğunu gösterebilir:

  • Su ısıtıcınızın dibindeki kireç,

  • Tıkalı duş başlıkları,

  • Duşakabininizdeki beyaz lekeler,

  • Bulaşıkların üzerinde beyaz izler,

Kıyafetlerinizin, özellikle havluların sertleşmesi vb.

11. Kireçlenmenin çamaşır makineme etkileri nelerdir?

Biriken kireç çamaşır makinenizin performansını düşürür ve sonunda bozulmasına neden olabilir.

Tamburun dışına ve çamaşır makinenizin rezistans ve boruları gibi diğer gizli parçalarına yerleşir.

Üzerinde kireç birikmesinden dolayı aşırı ısınan rezistans, çamaşırlarınızı yıkarken daha fazla elektrik harcamanıza yol açar. Calgon kullandığınızda elektrikten %40 tasarruf edersiniz.

Rezistans üzerindeki ağır kireç birikmesi aşırı ısınmasına ve makinenizin bozulmasına neden olabilir. Kireç birikimi aynı zamanda tamburun ve boruların paslanmasına neden olur. Bu aşınma sonunda bozulmalara veya sızıntılara neden olabilir hatta su basmaları meydana gelebilir.

12. Çamaşır makinemi kireçten nasıl koruyabilirim?

Makinenizde kireç birikimini önlemek için her yıkamada Calgon kullanın!

Formülündeki kireç önleyici aktifler sayesinde, Calgon ürünleri suyunuzu yumuşatır ve böylece makinenizin tüm hayati parçalarını korur. Calgon'u her yıkamada kullanmaya ne kadar erken başlarsanız, çamaşır makineniz için gerekli malzemeleri o kadar iyi korursunuz.

13. Çamaşır makinemin bozulmasını nasıl önleyebilirim?

Makinenizi kir ve kireçten koruyarak başlayın. Bunun için her yıkamada Calgon kullanın. Formülündeki aktif maddeler, çamaşır makinenizin bozulmasına karşı güvenli bir yıkama sağlar ve makineniz içerisinde kirecin birikmesini engeller.

Kireç, çamaşır makinenizin bozulmasının ana nedenlerinden biridir. Rezistansta biriken kireç, makinenin aşırı ısınmasına neden olur ve bozulmasına neden olabilir. Kireç tamburdave tahliye borularında oluştuğunda tıkanmaya sebep olur ve sızıntılar meydana gelebilir.

14. Çamaşır makinem kötü kokuyor, kötü kokuları nasıl önlerim?

Çamaşır makinenizdeki kötü koku, makinenizin içinde biriken kirlerden kaynaklanmaktadır. Gözle göremezsiniz ama 1 litreye yakın kirli su çamaşır makinenizin içerisinde sıkışır kalır. Bir yılda çamaşır makinenizin içerisinde yarım kilo kir birikir. Bu biriken kir ve kirli su kalıntısı, makinenizin içerisinde kötü kokuya neden olur.

Calgon, formülündeki kir önleyici aktifler sayesinde makinenizdeki kir ve koku oluşumunu engeller. Makineniz temiz kalır, kötü kokular oluşmaz.

15. Çamaşır makinemin lastiği üzerindeki kir nereden geliyor?

Makinenizin lastiğinde kir, yıkama olarak biriken çamaşır artıkları ve kirden oluşur.

Her yıkama sırasında, artıklar oluşur ve bunların bir kısmı makineniz içerisinde sıkışır kalır. Yavaş yavaş, lastik gibi çamaşır makinenizin bazı kısımlarında toplanırlar ve genellikle kötü kokuya neden olur.

Bu artıklardan kurtulmak ve makinenizi temiz tutmak için her yıkamada Calgon kullanın.

 

16. Makinemdeki filtre neden kirli?

Makinenizin filtresi kirli çünkü çamaşır ve kir kalıntıları yıkama sırasında yapışır kalır. Makinenizde bir yılda yarım kilo kir birikir.

Kalıntıların birikmesi filtrenin arızalanmasına veya tıkanmasına neden olabilir. Makinedeki kalıntılar daha sonra kötü kokular üretebilir.

Kir ve artıkların filtreye yapışıp kalmasını engellemek ve temiz bir çamaşır makinesine kavuşmak için her yıkamada Calgon kullanın. Temiz makine, temiz çamaşırlar!

17. Çamaşır makinemde bakteri birikir mi?

Evet. Çamaşır makinesi bakteri çoğalmasına en elverişli yerlerdir biridir. Boşaltılmamış artıklar, düşük sıcaklıktaki yıkamalar ve makineniz arasında sıkışan kirli su, bakterilerin gelişip oluşması için uygun ortam yaratır.

18. Makinemde kireci önlemek için manyetik kireç önleyici kullanmak yeterli mi?

Hayır, makinenize manyetik kireç önleyici ya da kireç önleyici filtre olarak takılan aparatlarla kireci engelleyemezsiniz, bu araçlar makinenizi korumaz. Kireç, makineniz içerisinde yıkama esnasında deterjan ile suyun karşılaşması ile aktive olur. Bu filtreler su borulardan geçtiği anda çalıştığı için, kirecin asıl oluştuğu deterjan ile birleşme anında etkili değildir. Bu yüzden filtreler makinenizi korumaz. Kirecin oluşmasını enegllemez. Zamanla rezistans, tambur gibi hayati parçaları kireç kaplar ve makinenizde bozulmalara yol açar.

19. Havlu ve nevresimlerim çamaşır makinesinden yumuşak çıkmıyor?

Sert havlularınızın sebebi kireçli su olabilir. Kireç, çamaşırlarınızı yıkarken oluşur, ve kıyafetlerinizin üzerine yapışır kalır. Zamanla kıyafetleriniz üzerinde biriken kireç, kumaşları sertleştirir. Bunu en çok havlu, nevresim gibi kumaşlarda gözlemlersiniz. bunu engelleyebilrsiniz, kıyafetlerinizin üzerinde kireç kalmasını ve de sertleşmesini önlemek için her yıkamada Calgon kullanın. formülündeki kireç önleyici aktifler çamaşırlarınızı yıkadığınınzdaki su içerisinde kireç oluşumunu engelleyerek, kıyafetlerinize kirecin yapışıp kalmasını engeller. Kıyafetlerinize zarar vermez. güvenle kullanabilirsiniz.

20. Çamaşır makinesi nasıl temiz yıkar?

Çamaşır makinenizi kirli çamaşırlarla haftada en az 3-4 kez çalıştırıyorsunuz. Makineniz sürekli çalışarak çamaşırlarınızı temizliyor, peki ya makinenizi kim temizliyor? Ona yeterli bakımı yaptığınızı düşünüyor musunuz? Makineniz kirlendikçe, çamaşırlarınızı yıkama performansı düşer, çamaşırlarınız yeterince temizlenmez. Her yıkamada Calgon kullanıyorsanız, bunu dert etmenize gerek yok. Calgon formülündeki kir ve kireç önleyici aktifler sayesinde, çamaşırlarınız yıkanırken, makinenize bakım yaparsınız. Makineniz temiz ve kireçsiz kalır. Her yıkamada kullandığınızda, yıkama sırasında oluşan kirler makinenize yapışmaz, makineniz temiz kalır. Temiz makine, temiz çamaşırlar!