CALGON NASIL KULLANILIR?

Calgon Nasıl Kullanılır?

Kir ve kireç önleyici özelliği sayesinde her yıkamada makinenin yüksek performans göstermesini destekleyen Calgon, hem toz hem de tablet formundaki ürünlerini kullanıcılara sunar. Evlerin olmazsa olmaz çamaşır makinelerini temiz tutan ürünler, etkili formülleri sayesinde kıyafetlerin tertemiz olmasına yardımcı olur.

Tüm deterjanların yanı sıra farklı çeşitteki çamaşırlarla da uyum içerisinde olan Calgon nasıl kullanılır konusunda, önerileri takip ederek beklentilerinizin karşılığını alabilirsiniz. Böylelikle makinenizi ve çamaşırlarınızı koruyabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinde Calgon Kullanımı

Calgon çamaşır makinesi temizleyicisi nasıl kullanılır sorusunun tek bir cevabı yok. Zira ürünler farklı formlarda olduğundan kullanımları farklılık gösterebilir.

Her yıkamada makinenizin tamburunda, borularında, filtresinde ya da gözle görülmeyen diğer kısımlarında kir ve kireç birikir. Tüm bunlar, kötü koku sorununu da beraberinde getirir. Bu tarz sorunların önüne geçmek için özel olarak geliştirilen Calgon ürünlerine göz atabilirsiniz.

Bu sayede makinenizin düşük performans göstermesine yol açan etkenleri ortadan kaldırarak uzun ömürlü olmasını destekleyebilirsiniz. Yenilenen formülüyle Calgon 4'ü 1 Arada, görmek istediğiniz etkiyi ve temizliği sunarak kireç oluşumu ile kir birikmesini önler. Düşük sıcaklıklarda bile, oluşması muhtemel kireç sorunu ile zahmete girmeden mücadele edebilirsiniz.

Zamanla makinenizde biriken deterjan artıkları kir ve kötü kokuya neden olur. Bunlar makinenizde arızaya yol açabileceği gibi zamanla yıkama performansını da düşürebilir. Her yıkamada kullanılan Calgon 4'ü 1 Arada, çamaşır makinenizin uzun ömürlü olması için koruma sağlar. İlk yıkamadan itibaren kullanmaya başlayarak, makinenizin uzun ömürlü ve çamaşırlarınızın tertemiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Calgon Makinenin Neresine Konulur?

Calgon Kir, Pas, Kireç ve Koku Önleyici 4'ü 1 Arada Ultra Konsantre Toz’u deterjan gözüne ekleyebilirsiniz. Calgon tablet nasıl kullanılır konusuna gelirsek, tablet ürünler de folyosundan çıkartıldıktan sonra deterjan gözüne konulabilir. Bazı çamaşır makinelerinin

bu kısmında sıvı deterjan kabı bulunabilir. Bu yüzden Calgon Kir, Pas, Kireç ve Koku Önleyici 4'ü 1 Arada Tablet’i direkt tamburun içerisine yerleştirerek de kullanabilirsiniz.

Tüm tekstil ürünlerinde tercih edebileceğiniz Calgon kireç önleyici nasıl kullanılır sorusu için yukarıdaki kullanımları uygulayabilirsiniz. Makinede gözle görülmeyen kısımlarda dahi etkisini gösteren kireç temizleyici ile makineden alacağınız verimi artırabilirsiniz.

Calgon Kullanım Miktarı

Calgon Toz’un kullanım miktarı, bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Calgon kireç önleyici toz nasıl kullanılır hakkında doğru bilgi için aşağıda önerilen miktarları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Her yıkamada kullanabileceğiniz toz ürünlerin miktarını bulunduğunuz bölgedeki suyun sertliğine göre ayarlamalısınız. Eğer çok sert kireçli suların olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, 38 g toz kullanabilirsiniz. Sert kireçli sular için 25 g ve yumuşak-orta kireçli sular için 13 g ideal görülür. Tablet ürünleri ise her yıkamada bir adet şeklinde çamaşır makinenize ekleyebilirsiniz.

Her Yıkamada Kullanılabilir Formül

Calgon formülünde aktifler bulunur. Ürünler bu sayede makinedeki kir, kireç, pas ve kötü koku oluşumuna karşı etkili performans gösterir. Makinenizi çalıştırdığınız andan itibaren gerekli temizliği yapmaya başlayarak memnun edici sonuçlar almanıza yardımcı olur. Her yıkamada kullanabileceğiniz Calgon sayesinde makinenizin %100 performans ile çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Hangi Calgon'u Tercih Etmeliyim?

Çamaşır makinelerini temizleyen formüller, farklı formlarıyla aynı amaca hizmet eder. Makinelerdeki kireçlenme ve kötü koku gibi sorunları önlemek gibi rolleri bulunur. Bulunduğunuz bölgedeki sert suların sebep olduğu zararı önlemek amacıyla toz ya da tablet formlar arasından dilediğinize yönelebilirsiniz.

Kullanım alışkanlığınıza ve ihtiyacınıza göre 250 ya da 750 g seçenekleriyle toz formülü deneyebilirsiniz. Tercihiniz tablet ise 15’li ya da 40’lı paketleri inceleyebilirsiniz.

Makinenizin performansını ve sunduğu temizliği olumlu yönde etkileyecek Calgon ile kusursuz sonuçlar alabilirsiniz.