ÇAMAŞIR MAKİNESİ KİREÇ ÖNLEYİCİ FAYDALARI NELERDİR?

Makineniz için kireç önleyicinin faydaları

Çamaşır temizliğinde kusursuz bir sonuç elde edebilmek için en iyi çamaşır makinesini veya en kaliteli deterjanı kullanıyor olabilirsiniz. Ancak arzu ettiğiniz sonucu almak için bunların yetersiz kalabileceğini bilmeniz gerekiyor. Çünkü yüksek kireç oranına sahip sular, yıkama performansının istenilen şekilde gerçekleşmesine engel oluyor. Üstelik yüksek oranda kalsiyum ve magnezyum iyonlarına sahip olan kireçli sularla hemen her yerde karşılaşmak mümkün. Nitekim Türkiye’deki suların yüzde 83’ünü sert su olarak da bilinen kireçli sular oluşturuyor. Kireçli sulardan ve çamaşır makinesi üzerindeki olumsuz etkilerinden korunmak için ise mutlaka kireç önleyici kullanmak gerekiyor. Peki kireç önleyicilerin faydaları nelerdir?

Calgon’la makinenizin ömrünü uzatın!

Lavabo ve tuvaletinizde lekeli halkalar gözünüze çapıyorsa, tahriş olmuş bir cilde sahipseniz ya da kıyafetlerinizi temizlemeyen bir çamaşır makineniz varsa muhtemelen kireçli suyla karşı karşıyasınız. Sudaki kireç, çamaşır dokularının arasına girerek doğal ve yumuşak dokuları bozuyor.

Bunun yanında sert suların kullanıldığı makinelerde kir, kireç ve deterjan artıkları tamburun arkasında, filtrenin ve boruların içinde birikerek çamaşır makinesinin ömrünü kısaltıyor. Calgon kullanarak çamaşır makinenizin hayati parçalarının daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Makinemin Ömrü ile makinenizin gerçek yaşını öğrenebilir, size özel hazırlanan indirim ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz.Calgon sadece kireç önlemede değil, kirleri yok etmede de etkili bir performans sunuyor. Kalsiyum ve magnezyum iyonlarını hapsederek bu iyonlardan suda çözünen bir bileşim yaratan Calgon, böylelikle sert suyun yumuşamasını sağlıyor. Çamaşırların yıkandığı kirli suyu temizleyerek gerçek temizliğin ortaya çıkmasını sağlıyor

Deterjanlar kireç önlemede yetersiz kaldığı için Calgon’un her yıkamada mutlaka kullanılması gerekiyor. Deterjanlarda bulunan %20 oranındaki sabun içeriği, sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarıyla etkileşerek zamanla kire dönüşen sabun artığı oluşmasına neden oluyor. Bu sabun artıkları çamaşırlardan gelen kir ile birleşerek makine içinde birikiyor. Özellikle sıvı deterjan kullanımlarında ortaya çıkan kirler zamanla kötü koku oluşumuna da neden oluyor.

Calgon Kireç Önleyici nasıl kullanılır?

Toz ve tablet şeklinde bulunan Calgon ürünlerini kullanmak oldukça basit. Yeni 4’ü 1 arada formülüne sahip Calgon Ultra KonsantreToz ’u deterjanın üstüne ekleyerek kullanabilirsiniz. Ancak kullanacağınız Calgon miktarını suyun sertlik oranına göre belirlemeniz gerekiyor. Orta sertlikteki sular için 25g, yüksek sertlikteki sular için ise 38g Calgon Power Toz kullanılması gerekiyor. Eğer tablet kullanımı size daha pratik geliyorsa, suyun sertliği fark etmeksizin her yıkamada 1 adet, Calgon 4’ü 1 Arada Tablet’i deneyebilirsiniz. Toz deterjan kullanıyorsanız deterjan çekmecesinin ana yıkama haznesine; sıvı deterjan kullanıyorsanız çamaşır makinesinin içine koymanız gerekiyor.