ÇAMAŞIR MAKİNEM NEDEN BOZULDU?

"Bu bir felaket! Bekleyen bir sürü kirli çamaşırım var ve makinem çalışmıyor. Nereden çıktı bu arıza? Nasıl engelleyeceğim? » - Hatice -

"Bu bir felaket! Bekleyen bir sürü kirli çamaşırım var ve makinem çalışmıyor. Nereden çıktı bu arıza? Nasıl engelleyeceğim? » - Hatice -

CALGON UZMANI:

Muhtemelen makinenizde kireç birikti. Çamaşırlarınızı her yıkadığınızda, suyun içindeki kireçlenme, çamaşır makinenizin hayati kısımlarında siz fark etmeden birikir. Bununla başa çıkmazsanız, kireç makinenizin performansını düşürecektir, orası kesin!

Kireç, çamaşır makinesinin en sinsi düşmanıdır.

Kireç çamaşır makinenizin hayati parçalarına yerleşerek, rezistans, tambur ve tahliye devresine zarar verir. Sonuç? Rezistans aşırı ısınır, borular saldırıya uğrar, tambur daha da zorlanır. Bu problemler zamanla artarak devam eder, makine gittikçe daha düşük performansla çalışmaya başlar.

Siz kireci göremiyorsunuz, çünkü makinenin hayati parçaları üzerinde yani içeride birikyor. Özellikle suyun “sert” olarak adlandırıldığı bir bölgede yaşıyorsanız dikkatli olun. Eğer hiçbir şey yapmazsanız, makinenizin bozulma riski yüksek!

Kireçten kaynaklanan arızalara karşı kesin çözüm: Her yıkamada Calgon kullanın!

Çamaşır makinesi arızaları nasıl önlenir? Kireç birikimini önleyerek.
Her yıkamada Calgon kullanın: Kirece karşı koruma sağlar. Kir ve kireç önleyici aktifler içeren formülü sayesinde suyu yumuşatır.

Hepsi bu kadar da değil! Calgon, ayrıca çamaşır ve kir kalıntılarının oluşmasını da engeller, bu da çamaşır makinenizin her gün karşılaştığı diğer bir problemdir.
Temiz makine, temiz çamaşırlar!